Desing thinking jako skuteczna metoda generowania pomysłów na działania senioralne to temat warsztatów rozwojowych, w których w dniach 15-16 czerwca br. udział wzięła Dębnowska Rada Seniorów.

Brzmi tajemniczo? Tak naprawdę desing thinking to jedna z najbardziej uznanych na świecie metod twórczego generowania pomysłów i rozwiązywania problemów biznesowych czy społecznych.

Design thinking, poprzez swój uniwersalny charakter, ma szerokie zastosowanie, wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z problemami, które nie mają jednego oczywistego rozwiązania czy sztywnych ram.

Podczas warsztatów seniorzy zapoznali się z podstawami metody desing thinking oraz wspólnie, metodą pracy grupowej, wypracowali nowatorskie pomysły na działania na rzecz lokalnej społeczności.

Warsztaty odbyły się w Środowiskowym Domu Samopomocy w Dębnie. Poprowadziła je dr Monika Klein, dyrektor Szczecińskiego Inkubatora Kultury, jednostki której misją jest tworzenie sprzyjających warunków do powstawania i rozwoju organizacji pozarządowych oraz inicjatyw społecznych działających w sferze kultury.