Ponad 110 seniorek i seniorów z 11 miejscowości Gminy Dębno wzięło udział w Balu Seniora, jaki zorganizowaliśmy w minioną sobotę w Dębnowskim Ośrodku Kultury we współpracy Dębnowską Radą Seniorów.

Wielu osobom starszym doskwiera samotność, dlatego tak bardzo zależy nam na tym, aby tworzyć dla nich (a szczególnie mieszkańców wsi), możliwości aktywnego spędzania czasu wolnego, utrzymywania kontaktów towarzyskich, wyrwania się na moment z szarej rzeczywistości.

Seniorzy bawili się przy muzyce na żywo oraz złotych przebojach z lat swojej młodości. Imprezę uświetnił występ Zespołu Tańca Terapeutycznego Babylon z Myśliborza działającego przy Myśliborskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku.

Zespół ma za sobą 11 lat działalności, 87 występów w wielu miastach Polski, 24 układy taneczne i liczne sukcesy. Wśród nich zdobycie pierwszego miejsca w Polsce na Przeglądzie Artystycznego Ruchu Seniorów we Włocławku.

Dodatkową atrakcją były konkursy z nagrodami rzeczowymi o łącznej wartości niemal 1000 złotych. Uczestnicy zmierzyli się w quizie wiedzy o świecie, konkursie tańca towarzyskiego oraz małym turnieju kawalarzy.

Gościem specjalnym Balu Seniora był burmistrz Dębna Grzegorz Kulbicki wraz z małżonką.

Inicjatywa realizowana została dzięki dotacji z Gminy Dębno oraz z programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy (finansowanego przez Islandię, Lichtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG).