„Jak nas widzą, tak nas piszą, czyli wizerunek i komunikacja w kontekście działań rady seniorów i organizacji senioralnych” to temat warsztatów medialnych, jakie zorganizowaliśmy we wtorek dla członków i współpracowników Goleniowskiej Rady Seniorów.

Zajęcia poprowadził Łukasz Szeląg, były dziennikarz z 11- letnim doświadczeniem a obecnie rzecznik prasowy Wodociągów Zachodniopomorskich. Spotkanie odbyło się w Centrum Aktywności Lokalnej w Goleniowie.

Warsztaty były ostatnimi z czterdziestu, jakie zaplanowaliśmy w ramach projektu „Profesjonalne i zaangażowane rady seniorów”.

Przez ostatni rok spotykaliśmy się z ośmioma radami seniorów, dla których przygotowaliśmy około 200 godzin wartościowych szkoleń i warsztatów. Miały one na celu wzmocnienie radnych seniorów w działaniach na rzecz środowiska osób starszych w poszczególnych gminach naszego regionu. Z oferty zajęć skorzystało w sumie 96 osób!

Projekt realizujemy dzięki wsparciu z Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, który jest finansowany przez Islandię, Lichtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.